Klantcase: De Verandershow
Met GGZ Rivierduinen
Wij vragen vaak of onze klanten meer willen vertellen over hun ervaring met TeamSpeling. Onze klantcases zijn de verhalen over succesvolle trajecten met onze klanten. Wij hopen dat deze ervaringen je meer inzicht geven in hoe wij werken.
Een hecht zorgteam in een complexe omgeving
Wij spraken met Juno van Bruggen, Manager algemene zaken Acute psychiatrie bij GGZ Rivierduinen, over hun ervaring met de Verandershow van TeamSpeling. Lees hier het verslag.

Teamspeling: win als team, leer als team, lach als team.
Van één team naar een hele organisatie
Juno van Bruggen, Manager algemene zaken Acute psychiatrie bij GGZ Rivierduinen, werkt al jaren met TeamSpeling. Wat begon als een traject voor één team, is uitgegroeid tot een brede samenwerking die inmiddels de hele acute organisatie raakt.
"Ik had een team met heel veel ervaring en soms ook weerstanden. Door humor kun je moeilijke gesprekken makkelijker maken. Zo zijn we begonnen."
Dat eerste traject groeide door naar Lachen met Lencioni, daarna Anders Feedback Geven, en uiteindelijk de Verandershow. Elke stap volgde op de vorige. Elke stap bouwde verder op wat het team eerder had geleerd.
De aanleiding: een symposium over verandering
Begin 2026 organiseerde Juno een symposium voor de acute opnameafdelingen van GGZ Rivierduinen. Een volle dag met presentaties over lopende organisatieveranderingen, verpleegkundig leiderschap en de betekenis van verandering voor de werkvloer. Zo'n 200 deelnemers.
Voor de afsluiting van die dag zocht Juno iets dat actief was, energie gaf en tegelijk inhoudelijk aansloot op het thema. "We wilden de dag afsluiten op een manier die past bij veranderen — leuk, maar niet vrijblijvend."
De keuze viel op de Verandershow. Juno had het programma al een tijdje op de site zien staan. "Ik wil eigenlijk alles doen wat op de site staat."
Een uitdagende doelgroep
Zorgprofessionals in de acute psychiatrie zijn niet de makkelijkste zaal. Hoge werkdruk, korte spanningsboog, weinig geduld voor theorie. Juno wist dat van tevoren.
"In de ochtend zag je al mensen wegkijken. Dan merk je: we hebben een moeilijke groep."
De Verandershow speelde daar direct op in. Niet met een college over verandermanagement, maar met energie, humor en directe interactie. De presentatoren benoemden wat ze zagen. Ze gaven terug wat de zaal gaf. En ze mengden bewust: deelnemers moesten van hun vaste plek af, praten met mensen van andere afdelingen, standpunten innemen.
"Ze zorgden dat iedereen moest mengen. Normaal ga je toch bij je eigen afdeling zitten — dat doorbraken ze."
Het moment dat bleef hangen
Eén moment maakte bijzondere indruk. De vraag aan de zaal: wat zou het betekenen voor de maatschappij als jullie organisatie er niet meer was?
"Normaal geven mensen daar weinig antwoord op. Maar bij ons kwam eruit dat ze de hele maatschappij zouden ontwrichten. En dat kon op zo'n leuke manier worden teruggegeven — met humor, maar ook met echte trots."
Het is precies wat de Verandershow doet: zware thema's licht maken zonder ze te ontwijken. De theorie over vertrouwen en samenwerken zat er tussendoor verweven, maar voelde niet als les. "Het werd niet als theorie neergezet. Mensen gingen er wél over nadenken — zonder dat ze het doorhadden."
Wat een show anders maakt dan een training
Juno omschrijft de Verandershow helder: "Het is gewoon entertainment. Twee mensen met volle energie, iemand achter een piano die inspeelt op wat er gebeurt. Het is een show die op dat moment wordt gecreëerd. Je zou het zo als programma op een avondprogramma kunnen doen."
Die energie werkt juist bij een doelgroep die snel afhaakt. Niet ondanks de speelsheid, maar dankzij. "Humor maakt moeilijke gesprekken op gang. Het maakt het net iets minder zwaar — en daardoor komen mensen er wél voor open."
Van afdeling naar organisatie
De Verandershow was zo goed ontvangen dat er binnen GGZ Rivierduinen serieus wordt nagedacht om hetzelfde programma voor alle managers te organiseren. Wat begon bij één team in de acute zorg, kan uitgroeien tot een organisatiebrede aanpak.
Dat is geen toeval. Het is het resultaat van jaren opbouwen — training voor training, laag voor laag. Van feedbackcultuur naar teamontwikkeling naar omgaan met verandering.
Aanbeveling
"Teamspeling: win als team, leer als team, lach als team." — Juno van Bruggen, Manager algemene zaken Acute psychiatrie, GGZ Rivierduinen
Meer weten over de Verandershow? Neem contact op via ons aanvraagformulier.
Voor een vrijblijvend gesprek en vrijblijvende offerte
"Wij staan klaar om advies te geven voor jouw team.
Vul het aanvraagformulier in en ontdek onze mogelijkheden!"
Meer klantervaringen
Ook interesse in wat wij voor jouw team kunnen doen?
Onze unieke programma's zijn allemaal superleuk met een diepere laag. Slim uitgedachte programma's met verrassend leerzame werkvormen en veel samen lachen. Of het om team trainingen, teambuilding, bedrijfsuitjes of een management training gaat, het is nergens zo leerzaam en leuk tegelijk!





























